Velký Martingale systém

Velký Martingale systém je nejznámější obměnou klasického Martingale systému. Je ještě o něco agresivnější, než jeho prapůvodce, při jeho využívání si však hráči mohou přijít na vyšší výhry. Právě z toho důvodu je velice populární a pro nepřipravené hráče také velice zrádný.


Oblíbenost:    4 z 5   

Výhody:

  • 100% úspěšnost
  • Poměrně vysoké výhry
  • Jednoduchý

Nevýhody:

  • Ještě agresivnější než samotný Martingale

Popis systému:

Jeho princip vychází z klasického Martingale systému s tím rozdílem, že pokud hráč prohraje, zdvojnásobí sázku a k ní navíc přičte jeden žeton. Hráč si na začátku hry tedy také vybírá jedno z polí – červená/černá, nebo sudá/lichá a po celou dobu hraní se ho bude držet a bez výjimky sázet pouze na něj. Poté na vybranou položku vsadí 1 žeton. V případě prohry jednoduše zdvojnásobí předtím vsazenou částku a k hodnotě přičte ještě jeden žeton, vsadí tedy 3 žetony. Jestliže se mu znovu nepodaří vyhrát, předtím vsazenou částku opět zdvojnásobí a znovu k ní přičte 1 žeton, nyní proto bude vsázet 7 žetonů. Celý proces bude opakovat, dokud nezaznamená vítězný spin. V tu chvíli se mu vrátí všechny dosud prohrané žetony + 1 žeton za každý prohraný spin.

Pokud je hráč psychicky připraven na rychle se zvyšující sázky a disponuje slušným počátečním kapitálem, může zaznamenat obrovský úspěch. Vzhledem k jeho agresivitě se doporučuje začít sázet na nejnižší možnou částku, kterou limit hry umožňuje. Stejně jako klasický Martingale systém je i tato jeho obměna úspěšná vždy, na rozdíl od něj však hráčům přináší několikanásobně vyšší výhry. Vzhledem k povaze tohoto sázkového systému je Velký Martingale dobře použitelný i v případě dalších her – například při hraní Blackjacku, kostek, nebo při kurzovém sázení.

Ukázka z praxe

Zvolili jsme si červenou barvu a vsázíme na ní 1 žeton. Padla nám černá, proto ztrácíme 1 žeton. Následující hru vsázíme na červenou barvu 3 žetony. Opět padla černá, prohráli jsme 3 žetony. V další hře na červenou barvu vsázíme 7 žetonů. I nyní padla černá a prohráváme 7 žetonů. Při následující hře vsázíme na červenou barvu 15 žetonů. Padla červená, vyhráli jsme 30 žetonů a celkově jsme 4 žetony v plusu.

SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 žeton na červenou10černá        
3 žetony na červenou40černá        
7 žetonů na červenou110černá        
15 žetonů na červenou2630červená     

Součet našich sázek do padnutí červené barvy: 1 + 3 + 7 + 15 = 26 žetonů

Naše výhra: 30 žetonů

Porovnání Martingale systému (M) a Velkého Martingale (VM) systému
Spin čísloHodnota sázky MHodnota sázky VMCelková výhra MCelková výhra VM
11111
22 (1×2)3 (1×2 + 1)12
34 (2×2)7 (3×2 + 1)13
48 (4×2)15 (7×2 + 1)14
518 (8×2)31 (15×2 + 1)15

Hodnocení redakce

Stejně jako klasický Martingale systém je i Velký Martingale systém poměrně snadný na pochopení a přitom 100% úspěšný. Jedinou jeho slabinou by mohly být rychle se zvyšující sázky, které však mohou překvapit pouze nepřipravené hráče. Pokud s tímto úkazem kalkulujete od začátku, brzy pochopíte, že jde o nesmírně účinný systém, který oproti svému předchůdci nabízí šťavnatý bonus v podobě vyšších výher. Z těchto důvodů mu naše redakce uděluje 10/10.

Tip: Vyzkoušejte si strategii v casinu Fortuna zde