Ruletový systém Martingale

Martingale je jednoznačně nejstarší, nejznámější a současně i nejúspěšnější ruletní systém, který byl vůbec kdy vynalezen. Jeho charakteristickým rysem je značná agresivita, která hráčům může přinést značný úspěch, ale také fatální prodělek.


Oblíbenost:       4 z 5

Výhody:

  • 100% úspěšnost
  • Jednoduchý a lehce pochopitelný

Nevýhody:

  • Rychle se zvyšující sázky

Popis systému:

Tento systém funguje na principu zdvojnásobování vsazené částky. Obvykle se proto nazývá také systémem dvojnásobku. Hráč si nejdříve vybere jedno z polí – červená/černá, nebo sudá/lichá a bude se ho držet po celou dobu hraní. Poté na něj vsadí jeden žeton. Jestliže se mu nepodaří vyhrát, jednoduše zdvojnásobí vsazenou částku, vsadí tedy žetony 2. Jestliže mu štěstí znovu nebude přát a opět prohraje, právě vsazenou částku znovu zdvojnásobí. Nyní tedy vsadí už 4 žetony. Celý proces bude opakovat, dokud nezaznamená vítězný spin. V tu chvíli se mu vrátí všechny prohrané žetony + jeden navíc. A proces se opakuje od začátku.

Martingale systém je úspěšný vždy a to nejen při hraní rulety. Mnoho hráčů ho používá i v případě hry Blackjacku, nebo při sázení na sport. Jediným jeho problémem jsou rychle se zvyšující sázky, které v případě série proher mohou zaskočit nepřipravené hráče. Abyste se neúspěchu vyvarovali, měli byste do hry vstupovat s dostatečným kapitálem a začínat sázet od úplně nejnižší možné částky.

Ukázka z praxe:

Vybrali jsme si červenou barvu a vsázíme na ní 1 žeton. Padla černá, ztrácíme 1 žeton. Při další hře na červenou barvu vsázíme už 2 žetony. Opět padla černá, prohráváme 2 žetony. Třetí hru vsázíme 4 žetony. I nyní jsme neúspěšní a prohráváme 4 žetony. Následující hru znovu vsázíme na červenou barvu 8 žetonů. Padla červená, vyhráváme 16 žetonů a celkově jsme 1 žeton v plusu.

SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 žeton na červenou10černá        
2 žetony na červenou30černá        
4 žetony na červenou70černá        
8 žetonů na červenou1516červená     

Součet našich sázek do padnutí červené barvy: 1 + 2 + 4 + 8 = 15 žetonů. Naše výhra: 16 žetonů

Hráčské vylepšení:

Jediná nevýhoda totoho systému je v tom, že může přijít dlouhá serié a částky se rychle zvyšují. My sice jakoukliv manipulaci ze strany kasína vylučujeme, ale dílem náhody se stane, že dříve či později dlouhá série přijde. Pokud máte vyhráno dost peněz, tak se Vás to netýká a dlouhou sérii zlomíte, ale pokud jste na začátku, tak existuje jednoduchý trik, jak se dlouhým sériím bránit.
Stačí totiž sázet nejen na barvy (červená/černá), ale i na další rovné sázky, to znamená (sudá/lichá) a (vysoká/nízká). Kombinací těchno rovných sázek několiknásobně oddálíme příchod dlouhé série. Opravdu do funguje, vyzkoušejte to.

Hodnocení redakce:

Martingale systém je jednoduchý na pochopení a stoprocentně úspěšný. O jeho kvalitách může svědčit už jen skutečnost, že od 18. století, kdy byl poprvé předveden v praxi, platí bez ustání za nejpopulárnější herní systém. A jelikož si v něm našla zalíbení i naše redakce, hodnotíme 10/10.

Tip:
Vyzkoušejte si strategii zdarma v casinu Sazka Hry zde