Ruletový systém Labouchere

Systém Labouchere je známý také pod označením „odškrtávací“ systém. Při jeho aplikaci je nutné mít tužku a papír a poznamenávat si důležitá čísla. Nemusíte se však bát, že to bude kdovíjak složité – naopak, tento sázkový systém vyniká naprostou přehledností a jednoduchostí.


Oblíbenost:       3 z 5

Výhody:

  • Přehledný a jednoduchý systém
  • Hráč si volí výši sázek
  • Sázky vzrůstají pomalu, nehrozí proto překročení sázkového limitu kasina
  • Vyrovnaná bilance už při výhře jednoho ze 3 spinů

Nevýhody:

  • Je nutné poznamenávat si příslušnou řadu čísel

Popis systému:

Jeho základem je libovolná řada čísel, v níž je každé následující číslo vždy o 1 vyšší, než číslo předchozí. Tak například 1, 2, 3, 4, 5, nebo také 9, 10, 11, 12, 13 atd. Při aplikování tohoto systému vychází každá nová sázka z prvního a posledního čísla v řadě, jež sečteme. Výše sázky tedy bude součet prvního a posledního čísla naší řady. Právě vsazenou částku v případě prohry umísťujeme na konec řady. V případě výhry škrtáme první a poslední číslo v řadě. Vsází se opět na jedno z polí: červená/černá, nebo sudá/lichá. I tento systém lze využít v případě dalších her – Blackjacku, kostek, nebo při sázení na sport.

Nespornou výhodou sázkového systému Labouchere je, že na vyrovnanou bilanci nám postačí vyhrát pouze jedno ze tří točení. Všechny ostatní výhry navíc znamenají peníze do naší kapsy.

Ukázka z praxe

Napíšeme si na papír (do mobilu, textového editoru atd.) libovolnou řadu. My jsme si zvolili čísla 1, 2, 3, 4, 5, 6 a rozhodli jsme se vsázet na červenou barvu. Z toho vyplývá, že naše první sázka bude činit 7 žetonů (1+6), které umístíme na červenou barvu. Spin pro nás není vítězný, padla černá. Prohráváme 7 žetonů. Toto číslo si poznamenáváme na konec řady, ta teď tedy bude vypadat takto: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Nyní vsázíme 8 žetonů (7+1). Zaznamenáváme výhru, na náš účet si připisujeme 16 žetonů a poté si nezapomeneme vyškrtnout první a poslední číslo naší řady. Tato řada teď bude vypadat takto: 2, 3, 4, 5, 6. Hodnota další sázky bude podle naší řady 8 žetonů (6+2). Opět si připisujeme výhru a na účet nám přibylo 16 žetonů. Z řady si opět vyškrtneme první a poslední číslo, nyní proto bude vypadat takto: 3, 4, 5. V sázení pokračujeme až do úplného vyrušení řady, nebo do plusové bilance. Poté můžeme zvolit další řadu a vybrat si i jiné sázkové pole.

SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
7 žetonů na červenou70černá        
8 žetonů na červenou1516červená     
8 žetonů na červenou2316červená     

Sázkový systém Labouchere vede k vyrovnané bilanci už při jedné ze tří výher. Každá další výhra znamená čistou výhru peněz.

Hodnocení redakce

S Labouchere sázkovým systémem hráči sázejí konstantní sumy peněz, jejichž výši si určují zvolením příslušné řady čísel. I v případě dlouhé série proher proto nehrozí překročení sázkového limitu kasina. Tento systém je navíc velice jednoduchý na pochopení i aplikování během hry a kromě toho zaručuje vyrovnanou bilanci už při jedné výhře ze tří točení. Naše redakce ho proto hodnotí rovnými 10/10.

Tip:
Vyzkoušejte si strategii v casinu Fortuna zde