Ruletový systém Havana

Už samotný název prozrazuje, odkud tento systém pochází. Ano, jeho domovinou je právě hlavní město Kuby – Havana. Ne že by to bylo nějak moc podstatné, tímto poznatkem bychom chtěli upozornit pouze na fakt, že jde o tradiční výherní systém, který už prověřil čas. Naposledy si na Kubě kolo rulety roztočilo skutečně dávno… To bychom však zbytečně odcházeli od tématu. Na nostalgii nemáme čas.


Oblíbenost:       4 z 5

Výhody:

  • vysoké výdělky v krátkém časovém údobí
  • lze používat neomezeně dlouho
  • lze kombinovat s jinými výherními systémy

Nevýhody:

  • výherní linie přichází občas později

Popis systému:

Výherní systém Havana můžeme používat jakkoliv dlouho. V každém sázkovém kole budeme používat žetony dvou rozdílných hodnot – jedné vysoké a jedné nízké. Hodnota vysokých žetonů musí být vždy přesně dvojnásobkem hodnoty nízkých žetonů. Abychom tuto skutečnost lépe vstřebali, vložíme si hodnotu žetonů do přehledné tabulky:

Sázkové kolo čísloHodnota žetonů
NízkéVysoké
112
224
336
448
5510

Na začátku hry si vybereme jeden z tuctů. Je jedno, o jaký tucet půjde – můžeme ho vybrat čistě náhodně, nebo pomocí free spinu, který nám pomůže určit tucet, jenž nepadl nejdelší dobu. Poté vsadíme po 1 nízkém žetonu na všechna čísla tohoto tuctu. V prvním sázkovém kole tedy vsadíme celkem 12 žetonů.

Jestliže se kulička zastaví na některém z našich čísel a my vyhrajeme, v dalším sázkovém kole na tomto čísle změníme hodnotu žetonu z nízké na vysokou. To znamená, že v první sázkovém kole změníme hodnotu žetonu z 1 na 2, v druhém kole ze 2 na 4, ve třetím ze 3 na 6 atd.). Při výhře zároveň odstraníme jedno z čísel, na něž sázíme. Toto číslo však nesmí být pokryto vysokou sázkou. Jakmile se už na plátně nevyskytují žádná čísla, která bychom mohli podle tohoto vzorce odstranit (tzn. která mají nižší hodnotu), přecházíme na vyšší sázkový stupeň a nebo ukončujeme hru. Pokud prohrajeme, vsázíme stejný počet žetonů na stejná čísla tak, jako v předchozím sázkovém kole. Jestliže padne číslo z námi vybraného tuctu, z nějž jsme v předchozích kolech odstranili sázku (prohrajeme), budeme pokračovat, jako by na něm sázka byla – to znamená, že na tomto poli na příště vsadíme vysokou hodnotu žetonu, zatímco z některého pole, na němž je zatím nízká hodnota žetonu, sázku odebereme.

Ukázka z praxe

Náš počáteční kapitál činí 5000 žetonů. Při této hře bychom chtěli dosáhnout profitu 180 žetonů. Během několika her, při nichž jsme využili funkci free spin, jsme zaznamenali, že nepadlo číslo z prvního tuctu. Začínáme proto sázkou 1 žeton na všechna čísla prvního tuctu. V tomto kole tedy bude pole prvního tuctu osazeno takto:

1111
1111
1111

Zahajujeme hru, načež se kulička usadí na čísle 26. Prohráli jsme 12 žetonů a stav našeho konta je 4988 žetonů. Jelikož jsme prohráli, výše sázek a ani jejich rozložení si nijak nemění. Pokračuje stejnou sázkou, kterou jsme hru započali. Roztáčíme ruletu, která nám tentokrát přináší číslo 24. Ani na toto číslo nemáme vsazeno a proto jsme prohráli dalších 12 žetonů. Náš celkový stav činí 4976 žetonů. Zopakujeme sázky a započneme novou hru. Nyní bylo vytočeno číslo 6, vyhráli jsme! Na našem kontě je momentálně přesně 5000 žetonů. Jelikož jsme zaznamenali výhru, na čísle 6 přejdeme k vysoké hodnotě žetonů, zatímco na jednom z čísel odebereme sázku. V následujícím kole proto bude námi vybrané pole na plátně vypadat takto (pro zachování přehlednosti jsme si určili, že sázky z plátna budeme odstraňovat postupně, to znamená od čísla 1 do čísla 12 – vyjma čísel, na nichž jsou umístěny sázky vysoké hodnoty):

1211
1111
111

V následujícím spinu jsme se dočkali čísla 7, takže jsme opět vyhráli! V současné chvíli je stav našeho konta 5024 žetonů. Před dalším kolem zrušíme sázku na čísle 2 a zvýšíme hodnotu sázky na čísle 7. Další rozložení žetonů na plátně proto bude vypadat přesně takto:

1211
2111
121

Následně nás postihne několik proher. Nejdříve je vytočeno číslo 32 a stav našeho konta poklesne na 5012 žetonů. Poté padne číslo 30 a stav našeho konta se smrskne o dalších 12 žetonů. Další spin vytočí číslo 2, z něhož jsme však odstranili sázky, takže znovu prohráváme 12 žetonů. Stav našeho konta je v současné chvíli 4988 žetonů. Jelikož jsme zaznamenali prohru na čísle, z nějž jsme v předešlých kolech odstranili sázku, pokládáme na něj žeton vysoké hodnoty a současně odstraňujeme sázku na čísle 3. Nyní proto bude pole osazené tímto způsobem:

211
2111
121

Ve 3 následujících spinech padá číslo 29, 20 a 16. Jelikož jsme 3x za sebou prohráli, stav našeho konta je nyní 4949 žetonů. Další spin nám však pomůže navrátit veškerou ztrátu a ještě něco málo vydělat. Padá totiž číslo 2, které máme osazené 2 žetony. Stav našeho konta se proto vyšplhal na 5008 žetonů. Jelikož už číslo 2 máme osazeno vysokým žetonem, pouze odstraníme sázku z čísla 4 a naše pole nyní vypadá takto:

211
2111
21

Jako další přišlo na řadu číslo 32, což znamená další prohru. Stav našeho konta po tomto spinu činí 4996 žetonů. Následně přichází číslo 11, takže jsme vyhráli. Na našem kontě je 5020 žetonů. Na čísle 11 změníme hodnotu žetonu z malé na velkou a odebereme sázku z čísla 5. Pro větší názornost hodnotu sázek opět vkládáme do tabulky:

211
212
21

Nadcházející spin nám přináší číslo 3, z nějž jsme v předchozích kolech odstranili sázky. Prohráli jsme a na našem kontě je nyní přesně 5008 žetonů. Nezapomeneme provést úpravu sázek, to znamená, že na číslo 3 vkládáme žeton o vysoké hodnotě a odstraňujeme nízkou sázku z čísla 8. Rozložení sázek po této úpravě:

2211
22
21

V dalším kole nám padlo číslo 11, vyhráli jsme a na našem kontě je nyní 5067 žetonů! Na tomto čísle již máme žetony o vysoké hodnotě, takže pouze odstraníme nízký žeton z čísla 9. Námi vybrané pole proto nyní osazeno takto:

221
22
21

I další spin nám přinesl výhru, neboť bylo vytočeno číslo 6. Od začátku hry jsme dosáhli čistého profitu 127 žetonů – na našem kontě je nyní 5127 žetonů. Jelikož číslo 6 už máme osazeno žetonem vysoké hodnoty, pouze odstraníme nízkou sázku z čísla 10. Rozložení sázek před dalším spinem bude vypadat přesně takto:

221
22
2

Zahajujeme další hru, která nám přináší číslo 36. Prohráli jsme, stav našeho konta je 5116 žetonů. Hodnota sázek se nemění. V nadcházejícím kole však přichází číslo 6. Vyhráli jsme 72 žetonů a celkově jsme 5188 žetonů v plusu. Odstraňujeme sázky z čísla 12 a tím pádem jsme se dostali do další úrovně hry, neboť na plátně se už nenacházejí žádné žetony nízké hodnoty:

22
22
2

Jelikož jsme dosáhli požadovaného profitu, ukončujeme naši hru. Pokud bychom však pokračovali v hraní druhé úrovně, zachovali bychom naprosto stejný postup, pouze s tím rozdílem, že nízká hodnota žetonu by byla 2 a vysoká hodnota žetonu by byla 4, poté 3 a 6 atd.

Průměrná čistá výhra za hodinu: 589 žetonů

Hodnocení redakce

Neprávem opomíjený systém, který si rozhodně zasluhuje trochu té pozornosti. Jedná se totiž o vcelku vydařenou výherní strategii, nabízející vysoké výdělky, kterých lze dosáhnout v krátkém časovém úseku. Systém lze navíc používat neomezeně dlouho a kombinovat ho s jinými výherním systémy. Naše redakce ho proto hodnotí 9/10.