Ruletový systém Fibonacci

Jak už sám název napovídá, Fibonacciho systém je odvozený od jména světoznámého matematika Fibonacciho a jeho proslulé Fibonacciho řady. Tato řada je utvořena řadou čísel, v níž je každé následující číslo vytvořeno součtem dvou čísel předešlých. Fibonacciho řada proto vypadá takto: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610 atd. atd.


Oblíbenost:   3 z 5    

Výhody:

  • lety prověřený a 100% úspěšný systém

Nevýhody:

  • nižší výhry
  • nutnost zapisovat si Fibonacciho řadu

Popis systému:

Stejně, jako i v případě sázení podle systému Martingale, si hráč nejdříve vybere jedno z polí – červená/černá, nebo sudá/lichá a drží se ho po celou dobu hry. Začne se sázkou 1 žeton. Jestliže vyhraje, začíná nanovo. A v tom případě si pro následující sérii může vybrat jinou barvu, které se však bude držet až do dalšího resetování sázek. Jestliže prohraje, poznamená si svou sázku (na papír, do tabulky v Excelu, do mobilu atd.) a znovu vsází 1 žeton. V případě další prohry si na konec řady opět poznamená právě prohranou sázku, tedy 1. Nyní již jeho sázka bude činit 2 žetony (1 + 1). Jestliže i v tomto případě prohraje, znovu si na konec řady poznamená svou předešlou sázku, protentokrát to bude číslo 2. Další sázka proto bude činit už 3 žetony (1 + 2).

Ve chvíli, kdy zaznamená vítězný spin, škrtne si ve své zapsané řadě poslední dvě poznamenaná čísla a sází součet dvou naposledy poznamenaných čísel. Díky tomuto systému hráči stačí ze 100 spinů vyhrát necelou polovinu – něco okolo 40 spinů a bude na nule, nebo lehce v plusu. Jelikož je však poměr výher a proher stejný, plusové hodnoty bývají o dost výraznější.

Fibonacciho systém je při správném aplikování vysoce prosperující, ale přitom skutečně šetrný. Hráčům obvykle dává možnost maximálně si užít hru, vychutnat si vzrušení z každého spinu a přitom se nestresovat případnou sérií proher. Sázení podle Fibonacciho řady můžeme uplatnit i při hraní dalších her – Blackjacku, kostek, kurzového sázení atd.

Ukázka z praxe

Vybrali jsme si červenou barvu a vkládáme na ní 1 žeton. Padla nám černá, prohráváme 1 žeton. Na papír si napíšeme číslo 1. Znovu vsázíme 1 žeton na červenou barvu. I nyní jsme neúspěšní, padla černá barva a přicházíme o 1 žeton. Vedle čísla 1 si na náš papír poznamenáváme další číslo 1 (naše předešlá sázka). Teď z papíru vyčteme, že máme vsadit žetony 2 (součet dvou posledních čísel v naší řadě, tedy 1+1). Vsázíme tedy podle Fibonacciho řady 2 žetony. Opět jsme neúspěšní, prohráváme 2 žetony. Svou prohru si poznamenáme na papír, na konec řady napíšeme číslo 2. Z našich poznámek vyplývá, že nyní máme vsadit žetony 3 (2+1). Vezmeme tedy 3 žetony a znovu vsázíme na červenou barvu. I nyní jsme prohráli, padla nám černá barva. Svou předchozí sázku si nezapomeneme poznamenat na náš papírek a poté z něj vyčteme, že dále budeme sázet 5 žetonů. Po této vsazené částce konečně zaznamenáváme úspěch, padla nám červená barva. Vyhráváme 10 žetonů a náš postup bude následující:

  • z námi poznamenané řady (1, 1, 2, 3) vyškrtneme poslední dvě čísla, tedy 2 a 3
  • začneme sázet podle předešlých instrukcí, tedy sečteme dvě poslední čísla řady (1+1)

Vsadíme tedy 2 žetony na červenou. I nyní padá červená, zaznamenáváme úspěch a vyhráváme 4 žetony. Poté opět vyškrtneme 2 poslední čísla z řady a zjistíme, že nám v ní nic nezbylo. Série je u konce. Nyní můžeme zvolit jinou barvu a proces opakovat. Hra začíná s jedním žetonem, pakliže hned napoprvé vyhrajeme, jsme 1 žeton v plusu.

SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
1 žeton na červenou10černá        
1 žeton na červenou20černá        
2 žetony na červenou40černá        
3 žetony na červenou70černá        
5 žetonů na červenou1210červená     
2 žetony na červenou144červená     
1 žeton na červenou12červená     

Součet našich sázek v jedné sérii: 1 + 1 + 2 + 3 + 5 + 2 + 1 = 14 žetonů

Součet našich výher v sérii: 10 + 4 = 14 žetonů

Neprohráváme a výhru zaznamenáváme v další sérii, která začíná úspěšným spinem (nebo několika po sobě jdoucích úspěšných spinech).

Hodnocení redakce

Systém Fibonacci je léty prověřený sázkový systém, který hráčům zaručuje, že v dlouhodobém horizontu neprohrají jedinou korunu. Výdělky jsou nižší, ale jisté. Nevýhodou je nutnost zapisování Fibonacciho řady. Naše redakce ho proto hodnotí 7/10.

Tip:
Vyzkoušejte si strategii v casinu Fortuna zde