Ruletový systém 35:1

Ruletový systém 35:1 je vhodný pro pokročilejší hráče, kteří to s ruletou myslí skutečně vážně. Jeho princip je podobný principu výherního systému „Pěti čísel“, byl ale doplněn o několik nadstavbových úkonů, které z něj dělají velice profitabilní záležitost. Proto je vyhledáván všemi profesionálními hráči, mezi nimiž platí za jeden z hlavních výherních systémů.


Oblíbenost:       3 z 5

Výhody:

  • Nízké vstupní náklady
  • Impozantní výhry

Nevýhody:

  • Delší příprava

Popis systému:

Abychom tento systém pochopili správně, je potřeba uvědomit si, že ruleta má celkem 36 čísel a 1 nulu (v případě americké rulety se jedná o 36 čísel a dvě nuly, tzn. dohromady 38 čísel, v našem návodu však budeme kalkulovat s ruletou francouzskou, neboť hraní při 37 číslech je pro nás o mnoho výhodnější).

Základ systému 35:1 těží z teorie pravděpodobnosti, tedy matematické disciplíny, která jde ruku v ruce se zákonem nerovnoměrné distribuce čísel. Pokud se na chvilku zamyslíte a vrátíte se zpět k některé z vašich předchozích her, určitě sami tento zajímavý jev potvrdíte. Jistojistě se vám totiž nikdy, ale skutečně NIKDY v životě nestalo, že v cyklu 37 po sobě tažených číslech se postupně vylosovala všechna čísla na plátně (0, 1, 2…36). Pravděpodobnost takového jevu se rovná zhola nemožné události.

Na druhou stranu se dá velice jednoduše vysledovat, že v průběhu jednoho cyklu se několikrát opakuje přibližně 1/3 až 1/4 čísel na plátně. Jednoduše padnou 2x, 3x, někdy třeba i 6x za cyklus, zatímco jiná čísla zůstanou nedotčená. Tento úkaz není jen pouhá teorie, ale lety prověřený fakt, který si dokonce vzala na paškál skupinka studentů matematiky a nechala ho prověřit desítkami tisíc spinů, simulovaných v počítači. Asi už nemusím říkat, k čemu nakonec došli. Ano, přesně tak, fenomenální úkaz byl bezezbytku potvrzen.

Pravděpodobnost toho, že padne číslo, které již bylo jednou vytočeno, má proto mnohem vyšší pravděpodobnost, že bude taženo znovu, než číslo, které zatím vytočeno nebylo. A tato pravděpodobnost dále nepatrně roste s tím, kolikrát předtím nám spin toto číslo přihrál.

A i dále se hráči drží čiré matematické vědy. Nejdříve si musí stanovit limity pro profit a zisk. Při systému 35:1 by maximální vsazená částka při jednom kole neměla přesahovat čtyřnásobek možné výhry při nejnižším vkladu. Abychom to dobře pochopili, uvedeme si příklad. Jestliže je nejmenší sázka 1 žeton, nejmenší výhra bude 35 žetonů. Když si 35 žetonů vynásobíme 4, získáme hodnotu 140. Minimální plánovaný profit se bude rovnat přibližně 1,5 násobku riskované částky. To znamená, že pokud v jednom cyklu budeme sázet 140 žetonů, plánovaný profit bude přibližně 210 žetonů.

Nyní si připravíme papír a tužku a začneme zapisovat čísla, která padla a to i s nulou, nebo v případě americké rulety i druhou nulou (00). K hraní systému 35:1 se však hraní americké rulety nedoporučuje – čím méně čísel, tím větší pravděpodobnost, že se některá budou vícekrát opakovat. Velmi prospěšné naopak je využívat možnosti free spin, při níž zadarmo přijdeme na první opakující se čísla. Jakmile zaznamenáme alespoň dvě, která již padla 2x nebo i vícekrát, začínáme na ně sázet. Přitom si samozřejmě stále poznamenáváme nově vytočená čísla, která rovněž padla již podruhé. Řady našich vytažených čísel můžeme rozšiřovat až na 6 různých. To je maximální hodnota, na vícero čísel se sázet nevyplácí.

Zpočátku by výška sázky měla být minimální a stejná pro všechna čísla. Na každé naše číslo proto sázíme 1 žeton. Jakmile zaznamenáme vítězný spin, vyhranou sázku (35 žetonů + původně vsazený žeton) rozdělíme mezi svá původní čísla. To znamená, že budeme vsázet 6 žetonů na každé číslo v případě, že v naší skupině máme 6 čísel, 7 žetonů v případě, že v naší skupině máme 5 čísel, 9 žetonů na každé číslo v případě, že v naší skupině máme 4 čísla atd. (vyhranou sázku vydělíme počtem našich čísel).

Jestliže některé z našich čísel bude vytočeno 2x za sebou, náš výdělek se vyšplhá na úžasných 210 až 630 žetonů! V tuto chvíli se doporučuje opustit hru. Jakmile totiž začnete tento systém používat častěji, i sami vysledujete, že výhra přichází přibližně ve chvíli, kdy utratíme asi polovinu své předem vyčleněné částky, jíž jsme si vypočítávali v předchozích odstavcích. Může přijít samozřejmě i později, jakmile však jednou padne, cyklus většinou bývá vyčerpán a dochází k vyrovnání sil na plátně. Pakliže hráč v takové chvíli chce i přes varování ve hře pokračovat, měl by naopak začít vsázet na čísla, která ještě tažená nebyla. To je ale zase na jiný rozbor…

Nyní se ještě jednou vrátíme zpět k naší modelové situaci. Skončili jsme tím, že hráč zaznamenává výhru, tedy dvakrát za sebou mu padne stejné číslo. Určitě vás však zajímá, co se stane, když číslo dvakrát za sebou vytočeno nebude. V takovém případě by se hráč měl vrátit k původním sázkám – tedy vkladu 1 žetonu na všechna svá zvolená čísla a pokračovat do doby, kdy opět nezaznamená výhru. Po výhře bude opakovat již zmiňovaný postup – tedy vydělí získané žetony počtem svých čísel a vsadí příslušnou částku.

Tento systém by hráči měli vnímat, jako přiměřený risk k dosažení značného výdělku. Pokud jste však konzervativnější hráči, můžete vynechat druhou sázku a od hry odejít hned v případě první výhry. Tím se vyhnete riziku, jenže také možnosti dostat se k tučnému výdělku. Vše ovšem záleží na psychických i finančních predispozicích hráče.

Ukázka z praxe:

Začali jsme hrát nanečisto a za použití volného točení jsme si vytipovali čísla, která padla více jak 2x. V našem případě jde o 7, 9, 24 a 29. Nyní začínáme sázet naostro a na každé z čísel pokládáme 1 žeton. Prohráli jsme, vytočeno bylo číslo 8, proto jsme nyní 4 žetony v minusu. Znovu vsázíme po 1 žetonu na všechna naše čísla. I teď jsme zaznamenali prohru, padla nám 23 a jsme tedy 8 žetonů v minusu. Následně vkládáme po 1 žetonu na všechna naše čísla. Padla 7, vyhráli jsme 36 žetonů, které vložíme zpět do hry a rozdělíme je rovnoměrně mezi naše čísla. Padla 3, prohráli jsme. Vracíme se k naší původní sázce. Klademe po 1 žetonu na 4 naše čísla. Tentokrát je spin vítězný, opět bylo vytočeno číslo 7, vyhráli jsme 36 žetonů. Opět výhru rozdělujeme na 4 pole, sázíme tedy po 9 žetonech na každé naše číslo. Bylo vytočeno číslo 24, vyhráli jsme rovných 315 žetonů!

SázkaCelkem vsazenoVýhraPadla barva
4 žetony na 4 čísla808
4 žetony na 4 čísla16023
4 žetony na 4 čísla12367
9 žetonů na 4 čísla1203
4 žetony na 4 čísla16367
9 žetonů na 4 čísla1631524

Součet našich sázek, které jsme do hry vkládali ze vstupního kapitálu: 4 + 4 + 4 + 0 + 4 + 0 = 16 žetonů

Naše výhra: 315 žetonů

Následující tabulka ukazuje výšku možné výhry při různém počtu opakujících se čísel:

Počet sázených číselPočet žetonů sázených na poleVýplataZtrátaČistý zisk
218630-18612
312420-24396
49315-27288
57245-28217
66210-30180

Z tabulky vyplývá, že čím je méně čísel, na která budeme sázet, tím vyšší profit ze hry plyne. To by však hráče nemělo přimět opomíjet i ostatní opakující se čísla. Pokud zaznamenáte 6 opakujících se čísel, měli byste vsázet na všech 6. Poté však již žádná další čísla nepřidávejte, neboť i tím si můžete uškodit – drasticky byste totiž snižovali výši možného výdělku!Hráčské vylepšení:

Jediná nevýhoda totoho systému je v tom, že může přijít dlouhá serié a částky se rychle zvyšují. My sice jakoukliv manipulaci ze strany kasína vylučujeme, ale dílem náhody se stane, že dříve či později dlouhá série přijde. Pokud máte vyhráno dost peněz, tak se Vás to netýká a dlouhou sérii zlomíte, ale pokud jste na začátku, tak existuje jednoduchý trik, jak se dlouhým sériím bránit.
Stačí totiž sázet nejen na barvy (červená/černá), ale i na další rovné sázky, to znamená (sudá/lichá) a (vysoká/nízká). Kombinací těchno rovných sázek několiknásobně oddálíme příchod dlouhé série. Opravdu do funguje, vyzkoušejte to.

Hodnocení redakce

Systém 35:1 se může zdát trošku riskantní, pokud však poměříme míru rizika s výškou možných výdělků, okamžitě zjistíme, že tomu tak není. Za velmi malé množství žetonů, které se pohybuje řádově v desítkách žetonů, se můžeme dopracovat k třímístné částce. Ne nadarmo je tento výherní systém úspěšně používán spoustou profesionálních hráčů. A oblíbila si ho i naše redakce. Hodnotíme 10/10.

Tip:
Vyzkoušejte si strategii v casinu Sazka Hry zde