Ropný duel PSG – Man City

Liga Mistrů promo

Namísto zápasu v bahně by to mohl být zápas v ropě. Oba dnešní soupeři jsou totiž vlastněni zámožnými státy, jejichž bohatstvím je právě „černé zlato“.

V arabském světě půjde jistě o „vyhrocenou“ záležitost. Oba maličké státy, Abu Zabí a Katar, totiž dělí jen asi 550 km při cestě po souši, nebo cca hodinový let. Asi není nutné zmiňovat, že oba celky v posledních cca 10 letech notně posílily právě díky přílivu peněz od nových sponzorů, Qatar Sports Investments (PSG), resp. Abu Dhabi United Group (City). Nicméně ani jednomu zatím utracené miliardy nepomohly k tomu, co chtějí jejich vlastníci i fanoušci nejvíce, triumfu v Lize mistrů.

Věřme, že běžný fanoušek si z toho bude moci odnést alespoň pěknou fotbalovou podívanou, protože oba kádry jsou nabité skvělými fotbalisty té nejvyšší úrovně. Dnes bohužel někteří z nich budou chybět, všichni také na straně Paris Saint-Germain. K zápasu nenastoupí Bernat, Letellier, Marquinhos a Rafinha a otazník bohužel visí také nad francouzským supertalentem, Kylianem Mbappem, který léčí svalové zranění z víkendové výhry nad Métami. PSG totiž stále nemá jistý ligový titul, ve francouzské lize to po několika sezónách zřejmě bude napínavé až do konce, což je pro samotnou soutěž dobrá zpráva.

⇨ Tip: Založ si hráčský účet a získej u Fortuny 100% vstupní bonus až do výše 3 000 Kč!

Manchester City si naopak o víkendu připsal čtvrtý triumf v řadě v ligovém poháru (1:0 proti Tottenhamu) a zisk ligového titulu je v podstatě jen otázkou času. O šanci na historický „quadrouple“ se, bohužel pro ně, připravili v semifinále FA Cupu s Chelsea, které prohráli 1:0. Stále však má šanci na treble, který by obsahoval jak ligu, tak i Ligu mistrů. Ve všech vyřazovacích zápasech zatím Citizens dali 2 branky, jejich skóre je zatím celkem 8:2. City a PSG se už ve vyřazovací fázi LM utkali v roce 2016, City tehdy postoupilo po výsledcích 2:2 a 1:0.

Uvidíme tedy, kdo z těchto těžkých vah zvládne toto měření sil lépe. Manchester City je dnes favoritem na výhru, která je v nabídce za 2.15. Remízu si můžeš tipnout za 3.65, zatímco výhru domácího PSG za 3.11.

I tento zápas začíná ve 21:00.