Projde Strýcová přes hvězdnou Serenu do finále Wimbledonu?

Tenisový svět se klaní Barboře Strýcové. Česká bojovnice ve svých 33 letech dosáhla na slavném Wimbledonu na životní úspěch, když poprvé na některém z grandslamů prošla do semifinále. V něm si ve čtvrtek zahraje o postup do boje o titul s americkou legendou Serenou Williamsovou.

„Dojít daleko právě tady, to byl vždycky můj sen. To, že se to děje nyní v tomhle věku, je prostě neuvěřitelné,“ kroutila hlavou šťastná Strýcová po čtvrtfinálovém skalpu domácí Britky Johanny Kontaové. „Obrovský úspěch. Když o tom teď přemýšlím a mluvím, jsem strašně pyšná na to, čeho jsem tady dosáhla,“ shrnula své pocity zkušená tenistka. Pyšná na sebe rozhodně může být.

Rodačka z Plzně se stala nejstarší premiérovou semifinalistkou na grandslamu v otevřené éře. Hlavních soutěží turnajů „velké čtyřky“ se pravidelně účastní od roku 2003, dlouhých šestnáct let čekala na takový moment.

V cestě do finále stojí tenisová legenda

Dojmy z životního úspěchu ale musí hráčka z šesté desítky světového žebříčku co nejrychleji vstřebat a připravit se na další obří výzvu. V semifinále se utká s legendou světového tenisu Američankou Serenou Williamsovou, třiadvacetinásobnou grandslamovou šampionkou, která dokázala ve Wimbledonu triumfovat celkem sedmkrát.

Také čtěte: Vrcholící Wimbledon, Tour de France i česká liga. Na co si tento týden vsadit?

Strýcová ale z někdejší světovou jedničky, proti které neuhrála ani set, strach nemá. „Tenhle turnaj mi ukázal, že můžu vyhrát sama nad sebou. Když bude mít Serena svůj den, porazí kohokoliv a nedá mi vůbec žádnou šanci. Ale takových dnů už má míň než dřív. Půjdu na kurt a nebudu se bát, že hraju proti Sereně. Budu se držet své hry a udělám maximum,“ dodala odhodlaně česká bojovnice. Podaří se jí hvězdnou Američanku skolit?

Vsaďte si zdarma a sledujte Wimbledon živě!

U Tipsportu si můžete na tenisový Wimbledon vsadit zdarma díky exkluzivnímu bonusu 150 Kč za registraci. Se založeným herním účtem navíc získáte možnost sledovat závěrečné boje slavného turnaje v přímých přenosech prostřednictvím online streamů v TV Tipsport.

Už jste viděli? Vyhrávejte o 10 % vyšší výhry na LIVE sázkách letošního Wimbledonu!

zdroj foto: wimbledon.com