Pravidla online rulety

Casino Novinky Jak začít Herní návody

Ruleta patří mezi nejznámější, nejstarší a zároveň nejoblíbenější hazardní hry. Chcete začít hrát ruletu na internetu, ale neznáte pravidla? Nevadí. S naším stručným návodem pochopí ruletu i úplní začátečníci.

Hlavním a základním principem rulety je uhodnout číslo, na kterém se zastaví ruletová kulička. V případě Evropské rulety, nejpopulárnější ze všech verzí, je obvod ruletového kola rozdělen na 37 čísel – 0 až 36. Čísla jsou střídavě v červené a černé barvě.

Limit jednotlivé sázky:

U online rulety je limit pro jednotlivé sázky uveden na cedulce u ruletní plochy, hráč tak má stále před očima minimální a současně i maximální možnou sázku. Není se čeho obávat. Pokud u online rulety překročíte limit pro danou sázku, budete na to upozorněni.

V rámci povolených minimálních a maximálních sázek můžete položit na ruletovou plochu žetonů kolik jen chcete. A to nejen na jakákoli čísla, ale i skupiny čísel, barev atd.

Pro začínající hráče online rulety je velmi přívětivá Evropská ruleta v online kasinu Fortuna Vegas. Součástí hry je totiž okamžitá nápověda. Tu si zobrazíte jednoduše zastavením kurzoru myši třeba na vybraném čísle na hracím poli. Záhy se zobrazí tabulka s přehledem, o jaký typ sázky jde, jaké je rozmezí povolené minimální a maximální sázky a také, jak velký poměr se vyplácí při případné výhře.

Provedení sázky:

Při hraní online rulety se sázka provádí pomocí herních žetonů. Ty se jednoduše na ruletovou plochu umisťují tak, že kurzorem myši kliknete na žeton požadované hodnoty. Následně si vyberete číslo, o kterém si myslíte, že bude vítězným a zastaví se na něm ruletová kulička.

Vnitřní a vnější sázky:

Stůl pro hraní online rulety zahrnuje plátno určené pro sázky. Obsahuje celkem 37 čísel seřazených do 3 sloupců a 12 řad. Na vrcholu sloupců je pak umístěna 0. Plátno má dvě oblasti sázek – vnitřní a vnější.

Vnitřní část plátna je určená pro základní sázky na jednotlivá čísla 0 až 36. Vnější část pak slouží pro kombinované sázky. Hráč má možnost například vsadit na celý sloupec 12 čísel, nebo třeba jen na červenou barvu. Pro začínající hráče online rulety je výhodou, že skupiny vnějších sázek jsou předvoleny. Stačí si tak jen vybrat příslušnou sázku a kliknout na ni.

Tip: Hrajete si rádi? To je dobře! Ale v případě hazardních her nezapomínejte na zodpovědnost

 

Typy sázek v online ruletě

Ke každému typu sázky se vztahuje jiný výplatní poměr. V tabulce uvidíte všechny typy sázek v online ruletě a jejich výplatní poměry.

 • Sázka na jedno číslo – sázka na libovolné číslo od 0 do 36 - výherní poměr 35:1

 • Sázka na dvě čísla – umístěte žeton mezi dvě čísla, když kulička skončí na jednom z těchto čísel, vyhráváte - výherní poměr 17:1

 • Sázka na tři čísla – sázka na tři čísla současně, která se nacházejí v řadě na číselné mřížce stolu rulety - výherní poměr 11:1

 • Sázka na čtyři čísla – žeton musí být umístěn na místo, kde sousedí čtyři čísla - výherní poměr 8:1

 • Sázka na šest čísel - dvě sázky na tři čísla vedle sebe. Žetonu lze položit na místo, kde se potkávají dvě sázky na tři čísla - výherní poměr 5:1

 • Sázka na tucet – sázka zahrnující 12 čísel na kole rulety, žeton lze umístit na pole označená „1st 12“ nebo „P12“ (čísla 1-12); „2nd 12“ nebo „M12“ (čísla 13-24); „3rd 12“ nebo „D12“ (čísla 25-36) - výherní poměr 2:1

 • Sázka na sloupec – další sázka na 12 čísel na kole rulety, žeton lze umístit do pole přímo pod libovolnou svislou řadou 12 čísel - výherní poměr 2:1

 • Sázka na 1–18 – sázka na čísla 1–18, žeton je nutné umístit do pole označeného „1 to 18“ nebo „MANQUE“ - výherní poměr 1:1

 • Sázka na 19–36 – sázka na čísla 19-36, žeton je nutné umístit do pole označeného „19 to 36“ nebo „PASSE“ - výherní poměr 1:1

 • Sázka na sudá – sázka na všechna sudá čísla, místo pro sázku je označené „EVEN“ nebo „PAIR“ - výherní poměr 1:1

 • Sázka na lichá – sázka na všechna lichá čísla, místo pro sázku je označené „ODD“ nebo „IMPAIR“ - výherní poměr 1:1

 • Sázka na černá – sázka na všechna černá čísla, sázku uzavřete umístěním žetonu na černý kosočtverec - výherní poměr 1:1

 • Sázka na červená – sázka na všechna červená čísla, sázku uzavřete umístěním žetonu na červený kosočtverec (výherní poměr 1:1)

Kde hrát online ruletu?

Pokud chcete začít s hraním online rulety, doporučujeme zatím jedinou licencovanou online hernu na území České republiky – Fortuna Vegas. Hernu samozřejmě můžete navštěvovat kdekoli a odkudkoli, a to díky možnosti hrát přes svůj mobilní telefon.

V online kasinu Fortuna Vegas není podmínkou hrát jen za opravdové peníze. Oblíbenou hazardní hru lze hrát i libovolně dlouho zdarma, jen čistě pro zábavu za takzvané hrací peníze, které nemají vůbec žádnou hodnotu. Pokud chcete hrát zdarma, u vybrané hry zvolte možnost „DEMO“. Minimálně před hraním za reálné peníze tento způsob hraní zpočátku doporučujeme.

Jestli jste ale připraveni hrát za opravdové peníze, zvolte možnost „HRÁT NYNÍ“. V takovém případě se ale musíte v online kasinu registrovat. Pozor! Nezapomeňte, že k dokončení registrace musíte do 30 dnů navštívit některou z kamenných poboček Fortuny, kde si ověří vaši totožnost. Bez ověření totožnosti nelze registraci dokončit. Více informací ZDE.

 

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0

Casina s licencí

Tipsport

Tipsport

Bonus až 50 000 Kč
SYNOTtip

SYNOTtip

Bonus až 12 500 Kč
Fortuna

Fortuna

Bonus až 25 000 Kč
Chance

Chance

Bonus až 2 000 Kč