Postoupí do finále Chelsea, nebo City?

arsenal_facup

Sobotní podvečer bude v Anglii patřit FA Cupu. Od 18:30 se o postup do finále nejstaršího poháru na světě utkají Chelsea a Manchester City.

V lize je mezi nimi propastný rozdíl, ale v poháru to nebude mít absolutně žádný vliv. Manchester City bude vítězem a novým mistrem Premier League, Chelsea zatím válčí o své místo v rámci top 4 a kvalifikaci do Ligy mistrů. Pokud se anglickým týmům zadaří, mohli bychom „reprízu“ tohoto semifinále vidět i v rámci finále Ligy mistrů, kde oba týmy postoupily do semifinále. City ale musí zdolat PSG, zatímco na Chelsea čeká Real Madrid.

⇨ Tip: Založ si hráčský účet a získej u Fortuny 100% vstupní bonus až do výše 3 000 Kč!

Chelsea může dávat sebedůvěru její bilance ve venkovních zápasech. Od příchodu nového manažera mimo svůj stadion ještě neprohrála (7/2/0) a tuto sérii může protáhnout i dnes ve Wembley. Navíc během této série udržela Chelsea šestkrát čisté konto a v ostatních případech povolila soupeři právě jednu branku. V semifinálové fázi FA Cupu je na tom Chelsea velmi dobře, vyhrát zvládla sedm z posledních osmi těchto zápasů.

Manchester City ale na Chelsea ve Wembley umí, z posledních třech vzájemných zápasů na národním stadionu dva vyhrál a jednou z toho byla remíza. V semifinále FA Cupu se Citizens také daří, vyhráli 9 z předchozích 11 zápasů v této fázi soutěže. Určitě si ale pamatují na obrat v zápase proti Arsenalu, z roku 2017, v němž se prosadil Agüero, ale Arsenal zvládl zápas otočit na 2:1.

Zajímavostí může být vzájemná statistika manažerů, Pep Guardiola totiž nikdy neprohrál soutěžní zápas proti týmu Thomas Tuchela (3/2/0).

Favoritem jsou dnes jednoznačně hosté, na výhru Citizens si můžeš vsadit s kurzem 1.88. Vítězství Chelsea najdeš v nabídce v kurzu 4.55, remízu pak za 3.45.