MS v atletice se blíží. Kdo patří mezi české medailové naděje?

Už v pátek 27. září začne jedna z největších sportovních akcí letošního roku – mistrovství světa v atletice. Do katarského Dauhá zamíří s medailovými ambicemi i několik českých hvězd.

Před dvěma lety přivezla česká výprava ze šampionátu v Londýně celkem tři cenné kovy, všechny z oštěpařského sektoru. Právě k němu se budou zraky českých fanoušků upínat i v Kataru.

Tip: Využijte nabídky Tipsportu a získejte jen za registraci bonus 150 Kč, který můžete reálně prosázet

V ženské části soutěže bude obhajovat zlatou medaili Barbora Špotáková. Dvojnásobná olympijská šampionka si představí mezi absolutní světovou elitou už posedmé v kariéře a hned třikrát vystoupala na stupních vítězů na nejvyšší stupínek. Vybojuje medaili i v Dauhá? Vsaďte si na to u Tipsportu v lákavém kurzu 4. Stejné šance dávají bookmakeři i vicemistryni Evropy Nikole Ogrodníkové.

Cinkne to v mužské soutěži oštěpařů?

V soutěži oštěpařů se nejvíc čeká od Jakuba Vadlejcha, který se pokusí obhájit druhou příčku z Londýna. Nebude to mít ale vůbec snadné, konkurence je obrovská. Největším favoritem na zisk zlaté medaile je sebevědomý úřadující světový šampion Johannes Vetter z Německa. Tipsport má na jeho triumf vypsaný kurz 2.

Může se hodit: Tipsport – Jak získat 150 Kč zdarma za online registraci

Na předešlém mistrovství světa doběhla čtvrtá a i letos se chce Zuzana Hejnová poprat o nejvyšší příčky. Zkušená překážkářka míří už na svůj osmý šampionát, zatím dosáhla na dva tituly. Což takhle zlatý hattrick? To by byla paráda! Bronzovou olympijskou medailistku musíme rovněž zařadit mezi česká medailová želízka. O umístění mezi nejlepšími tajně sní třeba i úspěšný koulař Tomáš Staněk.

Obhajoba tří medailí = kurz 12

Naposledy přivezla česká výprava z mistrovství světa v atletice tři medaile, kolik jich bude letos? I na to si můžete už nyní u Tipsportu vsadit, klidně zdarma s bonusem 150 Kč pro nové hráče jen za dokončení registrace.

Letošní mistrovství světa v atletice, které se uskuteční na Chalífově stadionu s kapacitou pro téměř 50 tisíc diváků, potrvá v Dauhá až do 6. října.

(zdroj foto: iaafworldathleticschamps.com)