Dva nejlepší týmy Portugalska se utkají o pohár

portugalsky pohar

Na Estádio EFAPEL Cidade de Coimbra vypukne dnes bitva o Portugalský pohár mezi FC Porto a Benficou Lisabon.

Jako dva nejlepší týmy Portugalska je označujeme právem, FC Porto získalo před týdnem titul mistra Primeira Ligy se ziskem 82 bodů, Benfica byla druhá, přičemž dosáhla na 77 bodů. Třetí a čtvrtý tým dosáhly shodně na 60 bodů, rozdíl byl tedy značný.

Do poháru naskočily oba celky ve 1/32 finále, Benfica porazila Cova De Piedade 0:4, Porto Coimbroes 0:5. Porto pokračovalo nášupem i v dalším kole, 4:0 proti Setubalu, Benfica už zvítězila jen 1:2 v zápase proti týmu Vizela.

Od té chvíle už oba celky vyhrály své zápasy vždy jen rozdílem jedné branky, s jedinou výjimkou. Benfica přehrála v osmifinále Bragu 2:1, ve čtvrtfinále Rio Ave 3:2 a v semifinále, které se hraje na dva zápasy, triumfovala nad celkem Famalicao po výsledcích 3:2 a 1:1.

FC Porto přešlo v osmifinále přes Santa Claru 1:0, následně přes Varzim 2:1 a v semi se po domácí remíze 1:1 popasovalo s celkem Academico Viseu 0:3. Všechny tyto zápasy se odehrály ještě před koronavirovým přerušením fotbalu, pohár se naposledy hrál v první polovině února!

V dnešním finále je lehkým favoritem na vítězství FC Porto, s kurzem 2.45. Následuje Benfica Lisabon s kurzem 2.88 a nejméně pravděpodobnou je remíza, na níž je kurz 3.23. V Primeira Lize však o remízy není nouze, uvidíme, zda ji týmy nevykouzlí i dnes.

Zápas začíná od 21:45.

Kde sledovat finále Coupe de France? Na TV Tipsport!

Ke sledování fotbalových přenosů v TV Tipsport stačí udělat jedinou věc – založit si u Tipsportu herní konto a následně registraci dokončit (za dokončenou registraci na tebe čeká 150 Kč zdarma).

Abys měl přenosy dostupné kdykoli, je zapotřebí si vždy v průběhu 30 dní vsadit alespoň za 30 Kč. Tato podmínka platí pro všechny fotbalové streamy s výjimkou české ligy. Pro sledování přenosů z této soutěže je nutné si v den zápasu nebo den předem vsadit v libovolné výši, případně mít na svém kontě zůstatek alespoň 100 Kč.

Hodně štěstí při sázení!