Chelsea přivítá Tottenham, Lišky hostí Man City.

footballs-3597192_1280

Sobota je v Anglii ve znamení dvou velkých zápasů, hned tím prvním odehraným bude londýnské derby Chelsea – Tottenham, herní den pak uzavře zápas Leicester – Manchester City.

Chelsea – Tottenham (13:30)

Mourinhův návrat na Stamford Bridge bude ve znamení snahy o udržení formy z posledních zápasů – je tu však jeden problém a to počet zranění, která Tottenham v současné chvíli eviduje. Harry Kane je zraněný dlouhodobě a hrdina posledního zápasu, Son Hueng-Min, si v něm kromě vstřelení dvou branek také zlomil ruku a do konce sezóny už asi nenastoupí.

Frank Lampard řeší opačné problémy, Chelsea už 4 zápasy nevyhrála, naposledy dostala 0:2 doma od Manchesteru United a ještě přišla o zraněného Kanteho. Chelsea se nemůže opřít ani o domácí prostředí, z posledních 5 zápasů vyhráli Blues pouze jeden, tři prohráli.

Kohoutům se ale na západě Londýna dlouhodobě nedaří, od roku 1992 vyhráli na Chelsea pouze jednou. Beze svých útočných opor se od nich navíc nedá očekávat nějaká přehnaná snaha o vstřelení branky. Bude z toho remíza?

Kurzy před zápasem jsou rozdány takto: Chelsea (1,76), remíza (3,85), Tottenham (4,71*).

Leicester City – Manchester City (18:30)

Souboj druhého týmu tabulky na půdě třetího bude také vypjatou záležitostí. Favoritem jsou hosté, ale oba týmy dělí v pořadí pouhé 4 body. V podstatě by neměly v konečném účtování dopadnout hůře, než jak na tom jsou nyní.

Manchester City si v současnosti řeší svou soukromou krizi v podobě dvouletého banu z Ligy Mistrů, ale ani to je nezastavilo v porážce West Hamu 2:0 v posledním zápase. Předtím ale překvapivě zaváhali a prohráli na Tottenhamu 2:0. Uvidíme jak dokáže Pep Guardiola připravit své svěřence na tento zápas.

Leicester se v posledních zápasech neprosazuje tak, jak byli fanoušci zvyklí v první části sezóny. Vyhráli pouze 1 z posledních 5 zápasů, i když poslední 3 neprohráli. Na King Power Stadium budou mít Foxes skvělou podporu a Brendan Rodgers už vyhlásil, že v předchozím vzájemném zápase byli příliš pasivní, což byla příčina jejich prohry 3:1, i když šli do vedení 0:1 po gólu Vardyho.

Výhru domácích si lze vsadit s kurzem 4.42, remízu za 4.10 a výhru hostí pak za 1,76*.

*Kurzy aktuální u sázkové kanceláře Tipsport 22.2.2020 v 6:30 SEČ.

Hodně štěstí při sázení!