5 tipů, jak být úspěšným pokerovým hráčem

Připravili jsme pro vás doporučení, které vám dopomohou k tomu stát se úspěšným hráčem pokeru.

Hra pro peníze, nebo jen pro zábavu?

Jakmile si osvojíte nezbytné pokerové základy, je nutné si hned na úvod říct a rozmyslet se, zda chcete hrát poker pro peníze, nebo jen čistě pro zábavu. Rozhodně je dobré mít na paměti, že za dlouhodobým vyhráváním je spousta času a také úsilí. Jinými slovy za tím stojí dost práce. Ani při hraní pro zábavu není důvod, abyste museli pořád prohrávat. Než začnete hrát, rozhodněte se, jakým typem hráče chcete být.

Tip:
Poker – výherní kombinace, které musí znát každý hráč

Vždy se snažte zahrát co nejlépe

Pokud sledujete velké pokerové turnaje a pořadí či různé světové žebříčky, dobře víte, že i ti nejlepší pokeroví hráči mají zkrátka ztrátová období. Nikdo nemůže čekat, že pokaždé vyhraje. Pokud si to budete myslet, uděláte velkou chybu. Cílem každého začínajícího hráče by mělo být především snažit se pokaždé zahrát co nejlépe. Pokud se tím budete řídit, sami poznáte, že se zlepšujete a výsledky přijdou postupně samy.

Pamatujte na pokerovou matematiku

Poker je hra založená na matematice a také na neúplných informacích. Možná to zní dost složitě, ale ve skutečnosti to tak není. Na základní úrovni začíná poker výběrem toho, se kterými startovními kombinacemi (handami) budete hrát, a se kterými nikoli. Úplný základ sice spočívá ve výběru správné startovní kombinace, ovšem jde jen o jeden dílek z pestré mozaiky pokerové strategie.

Tip:
Naučte se základy pokeru v online škole PokerStars

Naučte se i ostatní kombinace

Jakmile výběr startovní kombinace zvládnete, tak pochopíte, jak se zároveň mění vaše pozice u stolu. Poté bude vaším dalším úkolem naučit se i ostatní kombinace. Důvod? Právě v těchto fázích hry se totiž poznají profesionální hráči od amatérů. Profíci totiž většinou hrají lépe než jejich soupeři po zbytek handy, tedy po tom, co jsou učiněna úvodní rozhodnutí. Mají dovednosti spočívající ve vypočítání pravděpodobnosti výhry potu, rozpoznání kombinace protihráče podle výše sázek, blafování a využití pozice hráče u stolu.

Vyhněte se emocím u stolu

Jestliže chcete být úspěšným hráčem pokeru, rozhodně byste se měli naučit ovládat své emoce při hraní u stolu. Je dobré mít neustále na paměti dvě věci. Nejen, že pod vlivem emocí dělá člověk často špatná a chybná rozhodnutí a s tím související ztrátu peněz, ale protihráči mohou umět využít vaše emoce proti vám. Tedy pokud jim to samozřejmě umožníte. Každému se někdy stane, že se rozhněvá a reaguje pod vlivem emocí. Často pomůže pouze, když si od hraní na chvíli odpočinete.

Tip:
5 důvodů, proč hrát online poker na PokerStars